Canlı Yayın için Video Kodlayıcı Veya Video Yakalama Kartı?

- Jun 30, 2020-

Video ağlarının hızlı gelişimi ile video aktarımı, kameralardan, video yakalama kartlarından veya kodlayıcıdan ayrılmaz olan Canlı akış, eğitim, oyun, web yayını, tıbbi, kamu hizmetlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Canlı yayın için video kodlayıcı veya video yakalama cihazı mı arıyorsunuz? Aşağıdakiler karar vermenize yardımcı olabilir.


Video kodlayıcıdoğrudan kameradan gelen sinyali kodlayabilen ve daha sonra videoyu RTMP ile internete doğrudan gönderebilen bir video sinyali sıkıştırma kodlama cihazıdır. Fotoğraf makinesi tarafından yakalanan ham video bilgi verilerinin miktarı nispeten büyük olduğundan, İnternet'e doğrudan iletim için uygun değildir. Bu nedenle, video kaynağını sıkıştırmak ve azaltmak ve daha sonra ağ üzerinden sunucuya iletmek için video kodlayıcı gerekir.

Live Streaming Solution


Video yakalama kartıdijital video bilgilerini alabilir, depolayabilir ve oynatabilir. Aynı zamanda bir video sinyali sıkıştırma işleme cihazı da olabilir. Ancak, video yakalama kartının ayrı kodlama ve iletim işlevi yoktur. Bilgisayar veya dizüstü bilgisayar ile bağlantı kurması ve canlı web yayıncılığı elde etmek için OBS gibi yazılımlarla birlikte çalışması gerekir.

external usb video capture


Video kodlayıcılar ve video yakalama kartlarının her ikisi de ses video yakalama cihazlarıdır. Temel farklar:

Video kodlayıcı: Video sinyali ağ iletimi veya canlı yayın için kodlanır ve sıkıştırılır ve daha sonra video kod çözücü tarafından açılır ve alınır.

Video yakalama kartı: çeşitli uygulamalar için video sinyalini bilgisayara toplayın, yazılımın üzerinden geçmesi için bilgisayara ihtiyacınız var.


MINE Technology profesyonel bir video IP iletim çözümü uzmanıdır, radyo ve televizyon yapımında, çevrimiçi yeni medya canlı yayınında ve eğitim, tıbbi, kamu güvenliği gözetiminde kullanılan düşük gecikmeli ve yüksek kaliteli iletim teknolojisinde lider bir şirketiz diğer endüstriler.


Hakkımızda daha fazla bilgi edinin:http://www.szminetech.com/

Bir çift:Ücretsiz Sonraki:Otel IPTV Sistemi Canlı Yayın Çözümü