Yeni teknolojiler ile kodlama H.264

- May 06, 2016-

H.264 video sıkıştırma algoritması ve H.263 ve MPEG-4 benzer kullanarak, Intra-frame (içi) kodlama ve interframe (Inter) iki kodlama modları kodlama kullanan karma kodlama yöntemiyle, alan. Kodlama verimliliği artırmak için önceki standardıyla karşılaştırıldığında sıkıştırma oranı ve görüntü kalitesi, H.264 için aşağıdaki yeni teknolojileri kodlama:

(1 H.264 video kodlama sistemi fonksiyonları (VCL, Video kodlama katman) ve ağ Soyutlama Katmanı (NAL, ağ Soyutlama Katmanı) iki düzeyleri göre video kodlama katmanı oluşur. VCL yüksek oranda sıkıştırılmış video dizileri, NAL ortam iletim ve depolama için sunar: başlık bilgilerini standart video verileri biçimi için tamamlamak için kullanılır.

(2) içi tahmin gelişmiş, hangi daha fazla kayma ayrıntı makro-blok 4 x 4 tahminleri içeren ve 16 x 16 modeli, tahmin yöntemleri, eski 9 çeşit görece düz bölge için hangi 4 türlü tahmin yöntemleri.

(3 interframe tahmin, bölümleme daha fazla türleri kullanarak standartları 7 farklı boyut ve şekillerde blok bölümleme (16 x 16 ve 16 x 8 ve 8 x 16) ve makro-taş kesimi (8 x 8 ve 8 x 4 ve 4 x 8 ve 4 x 4) tanımlanır. Küçük blok ve kalan miktar-in veri-ebilmek azal adaptif kodlama modu tahmin kullanarak, böylece daha fazla bit hızını azaltarak.

(4) 1/4 piksel doğruluk hareket tahmini üzerinde dayalı yüksek hassasiyetle.

(5) çok referans çerçevesi tahmin. Kodlama, mevcut 5 farklı referans kare interframe.


Bir çift:İzleme ve kontrol sistemi video kod çözücü ilkeleri Sonraki:Ücretsiz